De eerste dagen na heropening

14 mei 2020

Beste ouders/verzorgers,

bij deze willen we graag met jullie delen hoe het is gegaan na de opening van ons Kindcentrum.

Als we een rondje in de klassen maken, dan geven de juffen en meesters aan: het is eigenlijk of de afgelopen sluitingsperiode een vrijdagmiddag was en we nu na een weekend weer aan de slag gaan. Want wat doen onze leerlingen het goed! 

Maandagochtend stonden bijvoorbeeld de leerlingen van groep Geel voor het eerst in hun gele vak op het schoolplein en zeiden de leerlingen: "Ik ben zo benieuwd welke letter we gaan leren!" Ouders, verzorgers en taxichauffeurs helpen ons enorm door zich goed aan de afspraken te houden en de wegbreng- en ophaalmomenten verlopen daardoor prima. Dank voor jullie medewerking daarin.

De leerlingen vinden het helemaal niet raar dat we de dagopening beginnen met een drupje ontsmettingsmiddel en dat we daarna aan de slag gaan. De 'handen was-liedjes' die de afgelopen periode in de media zijn geweest, kennen de leerlingen heel goed: we kunnen zien dat dit thuis vaak geoefend is. Voor het personeel is het even wennen dat we tussendoor de hele dag de toiletten, tafels en materialen extra poetsen, maar ook dat gaat prima. Meester Jaap Jan verzorgt op de pleinen veel activiteiten die we kunnen doen zolang we nog niet in onze gym- en speellokalen mogen en buitengym ziet er dan ook heel leuk uit. We zijn vooral blij dat we weer mochten beginnen!

 

Op het Leercentrum wachten we gespannen af tot het protocol voor het Voortgezet Speciaal Onderwijs binnenkomt, zodat we kunnen bedenken hoe we zo goed mogelijk invulling kunnen geven, als we weer open mogen op 2 juni. Omdat daar alle aanwezigen 1,5 meter van elkaar moeten blijven, de meeste stageplekken nog gesloten zijn en mogelijk blijven, niet al het personeel inzetbaar is en leerlingenvervoer op 1.5 meter lastig wordt, wordt dat een puzzel die niet eenvoudig te leggen is. Maar bij alles geldt: ons team zal zich ook hierbij met al haar inzet richten op dat wat mogelijk is binnen de grenzen van de maatregelen. Zodra helder is welke mogelijkheden en beperkingen in het protocol staan, zullen wij de verschillende scenario's gaan uitwerken. Op 20 mei zal het kabinet besluiten of het voortgezet onderwijs definitief open gaat en daarna gaat het crisisteam van Plateau samen met ons team de maatregelen vertalen voor ons Leercentrum. Uiteraard houden we jullie op de hoogte van alle ontwikkelingen.   

Ondertussen gaat het thuiswerken voor de leerlingen door, waarbij we horen dat zelfs pubers gewoon graag naar school willen!

 

Mochten er vragen zijn, dan horen wij dit graag.

 

Met vriendelijke groet,

Team Kind- en Leercentrum W.A. van Liefland

 

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.