Week 6 Coronasluiting

20 april 2020

Beste ouders/verzorgers, dan breekt de laatste week voor de meivakantie aan. Het lijkt bijna niet te geloven dat we elkaar al voor de zesde week niet kunnen zien. We zijn enorm trots op alle leerlingen die, ieder op zijn of haar eigen manier, hard bezig is met schoolwerk. We krijgen daar leuke foto's van te zien!

We zijn ook trots op alle ouders en verzorgers, die ineens juf of meester moesten worden van hun eigen kind of kinderen. En dat valt niet altijd mee, maar we zien dat iedereen er helemaal voor gaat.

Vandaag en morgen voelen een beetje als stilte voor de storm. Want wat gaat morgenavond gezegd worden? Gaan we open, gaan we half open, blijven we dicht? Ook ons team wacht gespannen af. Aan de ene kant willen iedereen het liefst vandaag nog zien op school, aan de andere kant hebben we ook vragen hoe we dat kunnen doen op een manier die past bij wat wordt aangegeven. 

 

Want natuurlijk kun je op een school niet de hele dag op 1.5 meter afstand blijven. Er moeten leerlingen verschoond worden, getroost worden en er wordt veel samen gewerkt en gespeeld. 

 

Het crisisteam van Plateau zit woensdagochtend bij elkaar om het vervolg van het schooljaar verder vorm te geven, afhankelijk van de persconferentie. Zij zijn de afgelopen weken onze steun en toeverlaat geweest bij allerlei vragen die op ons afkwamen. Hoe gaan we om met nieuwe aanmeldingen, wat te doen met diplomering van schoolverlaters, wel of niet op schoolkamp? 

 

Voor ons Kind- en Leercentrum hebben wij een aantal extra overwegingen meegegeven aan het crisisteam, zoals welke consequenties er zijn voor het leerlingenvervoer, wat te doen als woonvoorzieningen en stageplekken nog gesloten blijven i.v.m. risico voor de gezondheid, wat te doen met 10 collega's boven de 60 en wat te doen met onze oudere leerlingen als het reguliere voortgezet onderwijs dicht zou blijven? Dit zijn allemaal overwegingen waar ons crisisteam goed naar zal kijken. 

 

Op dit moment kunnen we het beste rustig afwachten en daarna zullen we besluiten hoe we de komende periode zo goed mogelijk kunnen invullen. Want dat heeft onze prioriteit: hoe kunnen we de lastige vraagstukken die ongetwijfeld zullen ontstaan, zo goed mogelijk oplossen voor onze leerlingen? U kunt er op vertrouwen dat we daar ons uiterste best voor zullen doen, wat morgenavond de boodschap maar zal worden. 

 

Wij houden u woensdag via onze website en ouderportaal op de hoogte. Voor nu wensen we iedereen een goede week. Heeft u vragen over het huiswerk, dan kunt u terecht bij de leerkracht. Enne, blijven jullie de foto's insturen?

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.